Aktualności

Aktualności

8 października 2012

Podniesienie bandery

REMONTOWA SHIPBUILDING S.A zakończyła budowę pierwszego z serii czterech promów gazowych budowanych dla jednego z największych właściceli floty promowej w Norwegii.

Budowa promu „Landegode” rozpoczęła się  w   2011 roku.
Po pomyślnie zakończonych próbach  morskich statek przekazany został Armatorowi. W czwartek, 4 października odbyła się uroczysta zmiana bandery. 
Prom „LANDEGODE” przeznaczony jest do obsługi  ruchu pasażerskiego na północy kraju, w rejonie Vestfjord pomiędzy portem Bodø a archipelagiem Lofotów.
Statek jednorazowo może  zabrać na pokład 390 pasażerów i 120 samochodów osobowych. 
Dążąc do ograniczenia niekorzystnego wpływu na środowisko  zastosowano niekonwencjonalny napęd z użyciem paliwa LNG ograniczającym  emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Budowa promów gazowych  odpowiadających restrykcyjnym normom ekologicznym stała się w ostatnich latach jedną ze specjalności Stoczni docenianych przez Armatorów z całego świata.

Prom „LANDEGODE” jest już piątym statkiem zbudowanym w naszej stoczni dla tego  Armatora.
W październiku 2011 zakończyliśmy  budowaną dla niego pierwszą serię dwóch dwustronnych promów o napędzie konwencjonalnym.
W grudniu  2011 roku zakończyła się budowa  drugiej  serii promów typu RoPax.  Aktualnie, przekazane dotychczas   promy obsługują ruch pasażersko - samochodowy u wybrzeży Norwegii.
Wkrótce dołączą do nich pozostałe  - zbodowane w REMONTOWA SHIPBUILDING S.A.  promy