Aktualności

Aktualności

13 grudnia 2016

Remontowa Shipbuilding buduje nowe promy hybrydowe dla brytyjskiego armatora Transport for London.

Remontowa Shipbuilding SA wkrótce rozpocznie budowę dwóch promów pasażersko samochodowych zamówionych przez brytyjskiego armatora - Transport for London.

Transport for London jest jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego Londynu powołaną w 2000.  Odpowiada za kwestie transportu, w tym komunikacji publicznej. Zajmuje się zarówno bieżącym zarządzaniem infrastrukturą transportową jak i wdrażaniem strategii długoterminowych.  

Nowe promy służyć będą mieszkańcom Londynu w przeprawie przez Tamizę łącząc dzielnice Woolwich i North Woolwich. Każdy z promów będzie mógł jednorazowo zabrać na pokład 150 pasażerów i 45 samochodów osobowych. Przewiduje się, że oba promy przewozić będą łącznie ponad milion samochodów i 2,6 miliona pasażerów rocznie.

Promy wyposażone zostaną w napęd hybrydowy zapewniający wiele korzyści, a przede wszystkim niższe koszty eksploatacji oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Ponadto, zespoły prądotwórcze zostaną wyposażone w dodatkowy system oczyszczania spalin, dzięki czemu będą to najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku jednostki pływające po Tamizie

Kontrakt realizowany jest w wyniku rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego w 2015 roku przez Transport for London. Wśród konkurentów znalazły się renomowane stocznie z Hiszpanii, Niemiec, Finlandii i Holandii. O wyborze Remontowej Shipbuilding S.A. zadecydowało wieloletnie doświadczenie w budowie promów pasażersko-samochodowych. W ciągu ostatnich 15 lat dostarczyliśmy naszym klientom ponad 30 jednostek tego typu, a pięć kolejnych jest w trakcie realizacji.

Budowa promów ma zakończyć się w IV kwartale 2018 roku.

Nowe promy zajmą we flocie armatora miejsce trzech ponad 50-letnich jednostek, które zostaną wycofane z użytku.

Promy zaprojektowane zostały przez norweskie biuro projektowe LMG Marin i spełniać będą zarówno wymogi klasyfikatora tj. Lloyds Register of Shipping, pod którego nadzorem zostaną zbudowane oraz agendy rządowej tj. Maritime & Coastguard Agency.