Aktualności

Aktualności

7 marca 2012

REMONTOWA Shipbuilding podpisuje kolejne kontrakty

Jednym z nich – jest budowa dwóch nowoczesnych promów pasażersko -samochodowych dla jednej z firm żeglugowych w Norwegii. W skład floty należącej do Armatora wchodzą między innymi cztery statki wybudowane w REMONTOTWEJ SHIPBUILDING S.A. – wahadłowe promy pasażersko – samochodowe.

Dla zwiększenia swojej konkurencyjności w sierpniu 2011 roku  Armator zdecydował się na wymianę oraz unowocześnienie posiadanej floty.
Uznanie oraz renoma  jakim cieszy się REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. na rynku skandynawskim spowodowały, iż Armator powierzył nam realizację tego zadania.
Przekazanie obu statków  Armatorowi przewidziane jest na trzeci kwartał 2013 roku.
Zakontraktowane promy najnowszej generacji będą pierwszymi na świecie statkami zasilanymi wyłącznie paliwem LNG,  co zmniejszy emisję szkodliwych substancji do atmosfery do 5 300 ton rocznie. Statki obsługiwać będą  ruch  pasażersko – samochodowy  u wybrzeży Norwegii. Przewiduje się, iż wprowadzenie nowych, nowoczesnych promów pasażersko – samochodowych zwiększy możliwości transportowe Armatora  o 16% tygodniowo. Godnym odnotowania jest, fakt że statki te będą jednymi z największych w swojej klasie jednostkami eksploatowanymi w Norwegii.
Dodatkowym atutem nowo budowanych statków będzie możliwość eksploatacji przy zmniejszonym  do minimum stanie załogi, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia kosztów ich użytkowania.


PODSTAWOWE PARAMETRY
Długość całkowita  ~124m

Długość pokładu samochodowego   120m

Szerokość konstrukcyjna~18mSzerokość maksymalna  18,2m

Zanurzenie3,5m

Wysokość do pokładu samochodowego       5,1m

Szerokość rampy najazdowej   ~10,0m

Samochody osobowe   165 lub 12 samochodów ciężarowych + 55 samochodów osobowyc

hIlość pasażerów  550osób

Kabiny dla załogi  11sztuk

Prędkość serwisowa  16węzłów