Aktualności

Aktualności

26 października 2011

Wodowanie promu gazowego

Uprzejmie informujemy, iż w środę, 2 listopada 2011 roku o godzinie 15:00 w stoczni REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. odbędzie się uroczyste wodowanie nowoczesnego promu pasażersko – samochodowego „LANDEGODE”, budowanego dla jednego z największych armatorów floty promowej w Norwegii.

Prom przeznaczony jest do obsługi  ruchu pasażerskiego na północy kraju, w rejonie Vestfjord pomiędzy portem Bodø a archipelagiem Lofotów. Jednorazowo będzie mógł zabrać na pokład 390 pasażerów i 120 samochodów osobowych. 
Statek napędzany będzie  jednym silnikiem zasilanymi gazem LNG.  Pozwoli to na osiągnięcie serwisowej prędkości – 17 węzłów i  maksymalnej prędkości 19 węzłów.  
Statek budowany jest zgodnie z restrykcyjnymi normami ekologicznymi  ograniczającymi emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Jest to kolejna, piąta już  jednostka budowana w naszej stoczni z zastosowaniem nowatorskiej technologii napędu z użyciem paliwa LNG co stanowi jedną ze specjalności  REMONTOWEJ SHIPBUILDING S.A.
Koncepcja statku i początkowa faza dokumentacji powstała w wyniku współpracy norweskiego biura projektowego LMG i polskiego biura konstrukcyjnego REMONTOWA Marine Design & Consulting Sp. z o.o.

PARAMETRY GŁÓWNE
Długość całkowita                   96,00 m
Szerokość max.                       16,80 m
Wysokość boczna do PG         5,50 m

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy oraz mieszkańców Trójmiasta  do wzięcia udziału w uroczystości wodowania statku.
Wejście na teren Stoczni  bramą od ul. Swojskiej od godziny 14:30

Bezpośrednia transmisja z wodowania do obejrzenia na: http://imprezylive.pl