Aktualności

Aktualności

23 marca 2018

Zaproszenie na wodowanie

W najbliższy wtorek, 27 marca 2018 roku o godzinie 11.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. zwodowany zostanie trawler pelagiczny budowany na zamówienie Klienta z Norwegii.

Budowana jednostka przeznaczona będzie do połowu ryb okrężnicą oraz włokiem, które następnie przewożone będą  w 11 ładowniach chłodzonych systemem RSW (system wody chłodzonej). Statek o długości 75 m i szerokości 15,50 m zbudowany zostanie według projektu klienta pod nadzorem Towarzystwa Klasyfikacyjnego DNV - GL.
Jest to pierwsze wodowanie w tym roku, a zarazem  już 1010 w historii naszej stoczni. Będzie to wodowanie boczne - najbardziej widowiskowe i atrakcyjne dla uczestników tego wydarzenia.  Jest więc ono bardzo dobrym pretekstem do uroczystej inauguracji nowego cyklu  produkcyjnego, bogatego w kolejne tego typu wydarzenia.  Z pewnością  będzie ich wiele. Nasz  portfel zamówień obejmuje bowiem kontrakty, które będą realizowane do końca  2021 roku.


Znajdują się w nim dwa niszczyciele min typu Kormoran oraz sześć holowników  budowanych dla Marynarki Wojennej RP, dwa promy pasażersko samochodowe  zamówione  przez brytyjskiego armatora - Transport for London, oraz dwa wielozadaniowe statki dla Urzędów Morskich w Gdyni i Szczecinie.
Z przyjemnością będziemy Państwa informowali o realizacji najważniejszych  etapów budowy  następnych jednostek oraz zapraszali do udziału w kolejnych uroczystościach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższej uroczystości wodowania. Wejście na teren Stoczni bramą od ul. Swojskiej od godziny 10.30.