Chrzest dwóch nowoczesnych, promów pasażersko – samochodowych

2 czerwca 2016 roku o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding. należącej do Grupy Kapitałowej REMONTOWA HOLDING odbyła się wyjątkowa uroczystość chrztu dwóch nowoczesnych, promów pasażersko – samochodowych budowanych dla największego przewoźnika promowego w Ameryce Północnej – BC Ferries.

Kontrakt realizowany jest w wyniku rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez Armatora w 2014 roku. Nasze niekwestionowane doświadczenie w budowie promów z napędem gazowym oraz dobra reputacja jaką cieszymy wśród Armatorów na całym świcie pozwoliły pokonać konkurencyjne stocznie z Norwegii, Niemiec, Kanady i Turcji. Kontrakt na budowę trzech promów obejmuje projekt, budowę, wyposażenie, przeprowadzenie kompletnego programu prób, a także dostawę statków do portu macierzystego. Budowane przez nas promy zastąpią wycofywane z użytku blisko 50-letnie jednostki. Co więcej, będą to pierwsze statki we flocie Armatora wykorzystujące silniki Dual Fuel, które umożliwiają pracę zarówno w trybie Diesel, jak i LNG. Promy będą zabierać na pokład 150 samochodów osobowych oraz 600 pasażerów.

Chrzest oraz nadanie imienia stanowią kulminacyjny moment w procesie budowy statków. Nic więc dziwnego, iż w uroczystości tej udział wzięli liczni przedstawicieli władz Armatora z Kanady. Matkami Chrzestnymi obu promów zostały długoletnie pracownice BC Ferries, które po symbolicznym .rozbiciu butelki szampana nadały imiona: Salish Eagle i Salish Raven. Nazwy obu promów Orzeł i Kruk poprzedzone są słowem Salish nawiązującym do rejonu eksploatacji promów. – Morza Salish.

Oprawę uroczystości uświetnił udział Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.