Kolejny prom opuścił naszą Stocznię

Kolejny prom z napędem gazowym zbudowany dla kanadyjskiego armatora BC Ferries opuścił naszą stocznię. Jest to druga z trzech bliźniaczych jednostek serii „Salish” budowanych na zamówienie największego północno-amerykańskiego operatora promowego BC Ferries.

11 stycznia 2017 roku na wody Kolumbii Brytyjskiej dotarł pierwszy z serii prom „Salish Orca”. Miesiąc później, 11 lutego 2017 w swoją pierwszą podróż do Kanady wyruszył kolejny prom – „Salish Eagle”. Prom ma do przebycia ok. 10 440 mil morskich i spodziewany jest w prowincji Kolumbia Brytyjska w zachodniej Kanadzie na początku kwietnia bieżącego roku.

Zanim dotrze do portu macierzystego, dwukrotnie zatrzymywać się będzie w celu uzupełnienia zapasów żywności oraz paliwa – najpierw się w Santa Cruz na Wyspach Kanaryjskich, a następnie w Panama City w Panamie.

Warto zauważyć, iż promy zostały zbudowane i wyposażone przy współudziale firm należących do REMONTOWA HOLDING S.A. Autorem projektu jest biuro Remontowa Marine Design & Consulting. Remontowa Hydraulic Systems wyposażył jednostkę w drzwi wodoszczelne grodziowe, Remontowa Lighting Technologies dostarczyła oprawy w technologii LED, które są zamiennikiem opraw świetlówkowych, spółka Remontowa Electrical Solutions była dostawcą rozdzielnic i pulpitów, Remontowa LNG Systems wykonała (we współpracy z firmą Wartsila) zbiornik gazu LNG natomiast firma FAMOS dostarczyła wszystkie materiały wyposażeniowe, w tym meble do części pasażersko-załogowej.