Nowe inwestycje w Remontowa Shipbuilding

Remontowa Shipbuilding, członek grupy kapitałowej Remontowa Holding jest jednym z największych i najpopularniejszych pracodawców na Pomorzu. Wypełniony do końca 2016 roku portfel zamówień daje zatrudnienie ponad dwóm tysiącom pracowników stoczni oraz firm z nią kooperujących.

Aktualnie budowanych jest 14 statków różnego typu (statki do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego, promy pasażersko – samochodowe, statki towarowe, niszczyciel min oraz żaglowiec). Różnorodność oraz mnogość równocześnie realizowanych projektów spowodowała koniczność unowocześnienia naszej infrastruktury oraz podjęcia nowych inwestycji, co również daje możliwość zatrudnienia kilkunastu firmom z branży pozaokrętowej. Jedną z nich jest budowa nowej płyty montażowej. Nowy tor, umiejscowiony równolegle do funkcjonującej już od wielu lat pierwszej płyty montażowej będzie funkcjonował niezależnie od niej. Przeznaczony będzie do montażu i przesuwania jednostek pływających z możliwością wodowania statków do 100 m długości (większość statków typu offshore). Przewiduje się, iż rozpoczęta jesienią ubiegłego roku inwestycja zakończy się w drugim kwartale bieżącego roku.

Zwiększenie ilości budowanych równocześnie jednostek ułatwi kolejna inwestycja, jaką jest nowa samojezdna suwnica bramowa. Suwnica wyposażona jest w hydrauliczny system kompensacji drgań, który stabilizuje ją nawet podczas ruchu na nierównym podłożu. Dopuszczalne obciążenie robocze suwnicy wynosi 300 t. Urządzenie może być eksploatowane w temperaturze od -20o C do +40o C, dzięki własnemu oświetleniu również w nocy.