Podpisanie kolejnego kontraktu na budowę promu

18 marca 2013 roku Zarząd stoczni REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. podpisał kontrakt na budowę kolejnego, nowoczesnego, dwustronnego promu z napędem gazowo – elektrycznym.

Statek zbudowany zostanie na zlecenie gminy SAMSØ położonej w Danii, w regionie środkowej Jutlandii w wyniku rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego we wrześniu ubiegłego roku. Wśród konkurentów ubiegających się o kontrakt na budowę promu znaleźli się potentaci europejskiego przemysłu stoczniowego, między innymi niemiecka stocznia MEYER WERFT.

O wyborze REMONTOWEJ SHIPBUILDING zdecydowała między innymi wysoka jakość oferowanych statków jak również doświadczenie w budowie podobnych promów z napędem gazowym. Dotychczas REMONTOWA SHIPBUILDING zbudowała 8 jednostek z napędem gazowym, a dwa kolejne są w trakcie budowy.

Władze SAMSØ kładą bardzo duży nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Wyspa w 100 % zasilana jest energią pochodzącą z elektrowni wiatrowych. Zamówiony prom, zgodnie z ogólnie przyjętą pro – ekologiczną polityką władz również odpowiadać będzie restrykcyjnym normom ekologiczny.

Statek przeznaczony jest do całorocznej obsługi ruchu pasażersko – samochodowego pomiędzy wyspą i lądem. Jednorazowo zabierać będzie na pokład 160 samochodów oraz 600 pasażerów. Statek o długości 100 metrów oraz prędkości 16 węzłów będzie jednym z największych promów gazowych budowanych w REMONTOWA SHIPBUILDING.
Jednocześnie będzie to pierwszy prom o takim napędzie budowany dla Armatora z Danii. Mamy nadzieję, iż będzie to początek ekspansji REMONTOWEJ SHIPBUILDING na trudnym i wymagającym rynku duńskim.

W ciągu ostatnich pięciu lat REMONTOWA SHIPBUILDIGN S.A. stała się niekwestionowanym liderem w budowie innowacyjnych promów z napędem gazowym w północnej Europie