Remontowa Shipbuilding buduje nowe promy hybrydowe dla brytyjskiego armatora Transport for London.

Remontowa Shipbuilding SA wkrótce rozpocznie budowę dwóch promów pasażersko samochodowych zamówionych przez brytyjskiego armatora – Transport for London.

Transport for London jest jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego Londynu powołaną w 2000. Odpowiada za kwestie transportu, w tym komunikacji publicznej. Zajmuje się zarówno bieżącym zarządzaniem infrastrukturą transportową jak i wdrażaniem strategii długoterminowych.

Nowe promy służyć będą mieszkańcom Londynu w przeprawie przez Tamizę łącząc dzielnice Woolwich i North Woolwich. Każdy z promów będzie mógł jednorazowo zabrać na pokład 150 pasażerów i 45 samochodów osobowych. Przewiduje się, że oba promy przewozić będą łącznie ponad milion samochodów i 2,6 miliona pasażerów rocznie.

Promy wyposażone zostaną w napęd hybrydowy zapewniający wiele korzyści, a przede wszystkim niższe koszty eksploatacji oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Ponadto, zespoły prądotwórcze zostaną wyposażone w dodatkowy system oczyszczania spalin, dzięki czemu będą to najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku jednostki pływające po Tamizie

Kontrakt realizowany jest w wyniku rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego w 2015 roku przez Transport for London. Wśród konkurentów znalazły się renomowane stocznie z Hiszpanii, Niemiec, Finlandii i Holandii. O wyborze Remontowej Shipbuilding S.A. zadecydowało wieloletnie doświadczenie w budowie promów pasażersko-samochodowych. W ciągu ostatnich 15 lat dostarczyliśmy naszym klientom ponad 30 jednostek tego typu, a pięć kolejnych jest w trakcie realizacji.

Budowa promów ma zakończyć się w IV kwartale 2018 roku.

Nowe promy zajmą we flocie armatora miejsce trzech ponad 50-letnich jednostek, które zostaną wycofane z użytku.

Promy zaprojektowane zostały przez norweskie biuro projektowe LMG Marin i spełniać będą zarówno wymogi klasyfikatora tj. Lloyds Register of Shipping, pod którego nadzorem zostaną zbudowane oraz agendy rządowej tj. Maritime & Coastguard Agency.