Strażak-28 z medialną nagrodą „Statek Roku”

W piątek 23 czerwca 2023 roku, w finale III Forum Morskiego Radia Gdańsk podczas uroczystej gali wręczono nagrodę w kategorii „Statek Roku”. Tytuł ten, przyznawany przez media, otrzymał statek pożarniczy Strażak-28 ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA.

Nagrodę odebrał Dariusz Jaguszewski, prezes zarządu stoczni Remontowa Shipbuilding SA.

– Dziś w naszej stoczni obchodziliśmy Dzień Stoczniowca. Ta nagroda, w tym szczególnym dniu, to dla nas wszystkich ogromne wyróżnienie. Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie decyzja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, który nam zaufał i powierzył realizację tego trudnego zadania. Chciałbym podziękować całej ekipie ze Szczecina za perfekcyjną współpracę. Podziękowania dla wszystkich mediów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego za zauważenie tego projektu i tego statku, jako jednostki nietypowej i skomplikowanej. To już trzecia nagroda „Statek Roku”, jaką otrzymała nasza stocznia. Dziękujemy! – powiedział Dariusz Jaguszewski.

Nagrodzony statek dołączył do floty Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w grudniu ubiegłego roku. Jednostka jest przystosowana m.in. do walki z pożarami na zbiornikowcach LNG i sprawowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego na akwenach portów morskich Szczecin, Police i Świnoujście. Mierzy 29,2 m długości oraz 10,47 m szerokości, a zanurzenie konstrukcyjne wynosi 3,45 m. Strażak-28 rozwija max. prędkość do 12 węzłów.

Fot. Sławomir Lewandowski / PortalMorski.pl