Wizyta studentów ze Szwecji

Pod koniec ubiegłego miesiąca naszą stocznię odwiedziło kilkoro studentów ze szwedzkiego  Instytutu Technicznego w Blekinge, BTH (szw. Blekinge Tekniska Högskola) na czele z Johanem Hjortsbergiem, wykładowcą i dyrektorem programowym w zakresie technologii morskich.

Wizyta w stoczni odbyła się w ramach kursu pt. „Nadzór nad statkami i przepisy morskie”, realizowanego od 2018 roku przez stronę szwedzką. Jego celem jest zrozumienie aspektów projektowania statków, ich budowy, usług klasyfikacyjnych, przebudowy i modernizacji oraz tego, w jaki sposób te procesy są regulowane przez krajowe i międzynarodowe prawa, przepisy i kodeksy.

– Stocznia na naszych gościach ze Szwecji wywarła duże wrażenie, szczególnie część praktyczna. Byli bardzo podekscytowani wycieczką po zakładzie i bezpośrednim kontaktem z przemysłem ciężkim – mówił Karol Dąbrowski, kierownik ds. kontraktacji, który wraz z Radosławem Gęsickim, szefem Wykonawstwa Prac Wyposażeniowych oprowadzili grupę po terenach Remontowej Shipbuilding SA, obrazując im proces budowy statków od początku do końca.

Swojego zadowolenia z wizyty w stoczni nie ukrywał Johan Hjortsberg.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Remontowej Shipbuilding SA za możliwość zrealizowania naszego programu. Był to czas bardzo interesujących prezentacji i cennych wskazówek, które będą towarzyszyć naszym studentom na dalszych etapach edukacji. Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć tę wizytę w przyszłym roku – mówił Johan Hjortsberg.

Na pamiątkę spotkania studenci ze Szwecji przekazali na ręce przedstawicieli Remontowej Shipbuilding S.A. model tradycyjnej łodzi rybackiej używanej w okolicach Karlskrony