Wodowanie statku B851/7

W piątek, 22 listopada 2013 zwodowany został wielozadaniowy statek typu PSV (Platform Supply Vessel) przeznaczony do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego. Jest to już siódmy z aktualnie realizowanej serii statków budowanych dla jednego z wiodących operatorów floty offshore na świecie. Wodowany statek podobnie jak poprzednie jednostki tej serii, przeznaczony jest do zabezpieczania właściwego funkcjonowania platform wiertniczych i wydobywczych.

W ciągu ostatnich kilku lat REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. znalazła się w czołówce stoczni budujących specjalistyczne, wielozadaniowe statki przeznaczone do obsługi szeroko pojętej branży offshore między innymi: przemysłu wydobywczego ropy i gazu, obsługi morskich elektrowni wiatrowych i morskich sieci przesyłowych. Dowodem uznania naszej działalności jest rosnące grono Klientów, czego przykładem jest pozyskany ostatnio Armator z wymagającego rynku skandynawskiego.

Wodowanie statku B 851/7 zamknęło program wodowań zaplanowanych na ten rok. To jednak nie koniec ważnych wydarzeń w REMONTOWEJ SHIPBUILDING. Jeszcze w bieżącym roku stocznia dostarczy kolejne trzy w pełni wyposażone jednostki dla różnych armatorów, w tym dwa promy z napędem LNG oraz wielozadaniowy statek do obsługi platform wiertniczych o łącznej wartości blisko 100 mln EUR.

W sumie rok 2013 zamknie się dostawą 9 statków i 1 mld złotych przychodów co plasuje REMONTOWĄ SHIPBUILDING w światowej czołówce pod względem ilości dostarczonych jednostek.

Szerokie spektrum działalności REMONTOWEJ SHIPBUILDING obejmuje nie tylko statki do obsługi platform wiertniczych, promy czy też statki towarowe. Przed kilkoma tygodniami, działając w ramach konsorcjum, REMONTOWA SHIPBUILDING podpisała kontrakt na budowę niszczycieli min pk. „Kormoran II” dla Polskiej Marynarki Wojennej. REMONTOWA SHIPBUILDING od 60 lat jest głównym dostawcą dużych i średnich okrętów dla Marynarki Wojennej RP. Powrót do współpracy z Siłami Zbrojnymi ma dla Stoczni istotne znaczenie. Jest to odnowienie wieloletnich partnerskich relacji, jak również i udział w projekcie rozpoczynającym program modernizacji floty.