Zaproszenie na wodowanie żaglowca

W sobotę, 7 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding odbędzie się uroczyste wodowanie Żaglowca Szkolnego budowanego dla Marynarki Wojennej Algierii.

Będzie to wydarzenie bez precedensu – w stoczni posiadającej 70-letnią tradycję odbędzie się tysięczne wodowanie! Tym razem z pochylni spłynie nowoczesna fregata trzymasztowa.

Typowe dla naszej stoczni, dynamiczne wodowanie boczne jak zawsze stanowić będzie wspaniałe i spektakularne widowisko dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Remontowa Shipbuilding niejednokrotnie już udowodniła, iż z powodzeniem buduje nowoczesne statki nasycone najnowocześniejszą technologią dla Armatorów z całego świata. Budowa pierwszego w naszej historii Żaglowca wprowadza nas do elitarnego grona stoczni budujących nie tylko statki innowacyjne ale również prestiżowe.

Wodowany wkrótce Żaglowiec otrzyma nazwę „El-Mellah”, co w języku arabskim oznacza „Żeglarz”. Zgodnie z nazwą służyć on będzie kadetom Wyższej Szkoły Morskiej w doskonaleniu rzemiosła morskiego i nawigacyjnego. Dodatkowo, jak większość statków żaglowych będzie on pełnić funkcje reprezentacyjne za granicą oraz uczestniczyć w zawodach i regatach międzynarodowych.

Żaglowiec będzie eksploatowany na wszystkich dostępnych akwenach żeglugowych świata.

Parametry statku, stawiają go w gronie największych i najszybszych żaglowców szkolnych na świecie.

Poza budową statku, kontrakt obejmuje również szkolenie członków załogi i kadetów, które przeprowadzone będzie we współpracy z Akademią Morską w Gdyni.

Termin dostawy statku przewidziany jest koniec 2016 roku.

Autorem koncepcji i projektu technicznego statku jest inżynier Zygmunt Choreń, uważany za jednego z najwybitniejszych konstruktorów statków żaglowych na świecie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym dla nas wydarzeniu.
Poza możliwością udziału w uroczystości wodowania dla naszych Gości przygotowaliśmy moc atrakcji i niespodzianek.
Wejście na teren Stoczni bramą od ul. Swojskiej od godziny 11.00.