Budowa kolejnych statków typu PSV

REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. – znany i ceniony producent statków do obsługi przemysłu offshore wkrótce rozpocznie budowę kolejnych dwóch, nowoczesnych, w pełni wyposażonych statków typu PSV (Platform Supply Vessel).

Statki zbudowane zostaną dla jednego z największych armatorów amerykańskich w sektorze przemysłu wydobywczego.

Długoletnia współpraca stoczni z tym armatorem oraz wysokie kwalifikacje i doświadczenie w budowie statków do obsługi przemysłu offshore zaowocowały kolejnymi zleceniami na budowę nowych jednostek typu PSV.

Budowane statki wyposażone zostaną w napęd Diesel – Electric pozwalający na ekonomiczną eksploatację zmniejszającą zużycie paliwa oraz 30 % mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Godnym zauważenia jest fakt, iż stocznia REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. staje się pionierem w budowie statków z napędem Diesel – Electric, „średnionapięciowych”. Budowane aktualnie jednostki posiadać będą „elektrownie statkowe”, wytwarzające prąd o napięciu 4 160 V w oparciu o 4 agregaty o mocy 1700 kW każdy.

Statki o długości 89 m i powierzchni pokładu roboczego około 1000 m2 pełnić będą funkcje :

  • zaopatrzeniowe,
  • gaszenia pożarów,
  • ratunkowe,
  • zbierania rozlewów.

Statki budowane są według projektu opracowanego przez polskie biuro projektowe MMC Ship Design & Marine Consulting Sp. z o.o. z Gdyni. Jest to już drugi projekt, wg którego REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. buduje statki offshore.

Statki zbudowane zostaną pod nadzorem American Bureau of Shipping i odpowiadać będą najwyższym wymaganiom pod względem ochrony środowiska oraz standardom światowym.