Podniesienie bandery

REMONTOWA SHIPBUILDING S.A zakończyła budowę pierwszego z serii czterech promów gazowych budowanych dla jednego z największych właściceli floty promowej w Norwegii.

Budowa promu „Landegode” rozpoczęła się w 2011 roku.
Po pomyślnie zakończonych próbach morskich statek przekazany został Armatorowi. W czwartek, 4 października odbyła się uroczysta zmiana bandery.
Prom „LANDEGODE” przeznaczony jest do obsługi ruchu pasażerskiego na północy kraju, w rejonie Vestfjord pomiędzy portem Bodø a archipelagiem Lofotów.
Statek jednorazowo może zabrać na pokład 390 pasażerów i 120 samochodów osobowych.
Dążąc do ograniczenia niekorzystnego wpływu na środowisko zastosowano niekonwencjonalny napęd z użyciem paliwa LNG ograniczającym emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Budowa promów gazowych odpowiadających restrykcyjnym normom ekologicznym stała się w ostatnich latach jedną ze specjalności Stoczni docenianych przez Armatorów z całego świata.

Prom „LANDEGODE” jest już piątym statkiem zbudowanym w naszej stoczni dla tego Armatora.
W październiku 2011 zakończyliśmy budowaną dla niego pierwszą serię dwóch dwustronnych promów o napędzie konwencjonalnym.
W grudniu 2011 roku zakończyła się budowa drugiej serii promów typu RoPax. Aktualnie, przekazane dotychczas promy obsługują ruch pasażersko – samochodowy u wybrzeży Norwegii.
Wkrótce dołączą do nich pozostałe – zbodowane w REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. promy