Sukces rowerzystów z naszej stoczni w konkursie „Kręć kilometry dla Gdańska”!

Stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Kręć kilometry dla Gdańska” w kategorii do 1000 pracowników. Nasi rowerzyści „wykręcili” łącznie 36707,90 km, co oznacza, że udało im się prawie okrążyć kulę ziemską!

Kampania rowerowa rozpoczęła się 12 września i trwała do 13 listopada. Jej celem była promocja przede wszystkim zdrowego stylu życia, ale także odpowiedzialnego podejścia do ochrony środowiska. Stoczniowcy swoją postawą udowodnili, że ten temat nie jest im obojętny.

Z naszej stoczni do zabawy zapisało się w sumie 56 osób, z czego 54 brały aktywny udział.

Uczestnikami byli przede wszystkim pracownicy Wydziału Systemów, Instalacji i Urządzeń Okrętowych, Wydziału Wyposażeniowego, Biura Zakupów i Logistyki Dostaw, Działu Kontroli Jakości, Działu Kalkulacji Kosztów oraz pojedyncze osoby z innych działów.

Zabawa polegała na zbieraniu jak największej ilości punktów, przyznawanych za wykonywanie codziennych rowerowych podróży do pracy i z pracy. Przejazdy musiały zaczynać lub kończyć się w granicach administracyjnych Gdańska.

Wykręcane kilometry były przeliczane na punkty, które następnie trafiały na konto pobranej wcześniej aplikacji. Rywalizacja odbywała się na poziomie indywidualnym, ale także pomiędzy firmami, stowarzyszeniami, a nawet uczelniami wyższymi. Zgłoszone firmy rywalizowały o tytuł najbardziej rowerowej firmy i największą liczbę punktów w stosunku do liczby pracowników.

Każdy punkt za przejazdy rowerowe aplikacja przeliczała na wirtualną walutę, którą można było wymienić na nagrody, m.in.: butelki termiczne z logo kampanii dla pierwszych 1000 aktywnych uczestników, torby rowerowe z logo kampanii, bony do gdańskich sklepów rowerowych. Dla zwycięskich firm – nieodpłatna certyfikacja przyznająca Europejski Certyfikat Pracodawcy Przyjaznego Rowerzystom.