Wodowanie promu gazowego

Uprzejmie informujemy, iż w środę, 2 listopada 2011 roku o godzinie 15:00 w stoczni REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. odbędzie się uroczyste wodowanie nowoczesnego promu pasażersko – samochodowego „LANDEGODE”, budowanego dla jednego z największych armatorów floty promowej w Norwegii.

Prom przeznaczony jest do obsługi ruchu pasażerskiego na północy kraju, w rejonie Vestfjord pomiędzy portem Bodø a archipelagiem Lofotów. Jednorazowo będzie mógł zabrać na pokład 390 pasażerów i 120 samochodów osobowych.
Statek napędzany będzie jednym silnikiem zasilanymi gazem LNG. Pozwoli to na osiągnięcie serwisowej prędkości – 17 węzłów i maksymalnej prędkości 19 węzłów.
Statek budowany jest zgodnie z restrykcyjnymi normami ekologicznymi ograniczającymi emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Jest to kolejna, piąta już jednostka budowana w naszej stoczni z zastosowaniem nowatorskiej technologii napędu z użyciem paliwa LNG co stanowi jedną ze specjalności REMONTOWEJ SHIPBUILDING S.A.
Koncepcja statku i początkowa faza dokumentacji powstała w wyniku współpracy norweskiego biura projektowego LMG i polskiego biura konstrukcyjnego REMONTOWA Marine Design & Consulting Sp. z o.o.

PARAMETRY GŁÓWNE

  • Długość całkowita 96,00 m
  • Szerokość max. 16,80 m
  • Wysokość boczna do PG 5,50 m

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy oraz mieszkańców Trójmiasta do wzięcia udziału w uroczystości wodowania statku.
Wejście na teren Stoczni bramą od ul. Swojskiej od godziny 14:30

Bezpośrednia transmisja z wodowania do obejrzenia na: http://imprezylive.pl